PRZEWODNIK NOWICJUSZA PO 5 NAJLEPSZYCH WYTWÓRNIACH EDM

Jednym z najtrudniejszych wyzwań dla początkujących artystów jest obecnie znalezienie odpowiedniego “miejsca pod słońcem” dla swoich utworów. W miarę jak muzyka taneczna staje się coraz bardziej popularna, wkrótce pojawi się mnóstwo wytwórni z epickimi, a nawet przyzwoitymi działami marketingu, świetnymi wydawnictwami i gustem muzycznym, a także wspaniałą ekipą ludzi gotowych wypromować twój utwór i zrobić wszystko, co w ich mocy, by pomóc tobie i twojej muzyce stać się rozpoznawalną, nawet jeśli nie jesteś dobrze związany ze sceną.

Jedną z najtrudniejszych rzeczy dla nas (RADIOLOGY) było nawiązanie kontaktu i poznanie odpowiednich ludzi na scenie. Wielu ludzi, z którymi rozmawialiśmy w przeszłości mówiło nam, że spotkanie odpowiednich ludzi jest najtrudniejszą częścią procesu; niezależnie od tego jak wielka lub dobrze wyprodukowana jest twoja muzyka, jeśli nie znasz odpowiednich ludzi, pozostaniesz niezauważony. Na szczęście udało nam się obalić to twierdzenie. Te wytwórnie z radością otworzą przed Tobą drzwi, jeśli masz odpowiednie (profesjonalne) podejście i duże utwory demo. Pokażemy Ci na przykładzie, jak radzić sobie z dużymi wytwórniami we właściwy sposób. Ponadto, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak uzyskać podpisanie kontraktu przez duże wytwórnie EDM, zobacz nasz poprzedni post tutaj. Przejdźmy od razu do listy, zanim pokażemy Ci przykład jak podejść do komponowania maili wytwórnie muzyczne dla początkujących.

Sublabel Spinnin’ Records, “dziecko” jedynego w swoim rodzaju KSHMR’a. Jedna z najbardziej znanych postaci w branży, a także jeden z czołowych producentów, gotowy wspomóc każdego swoimi tutorialami, czasem na uwagi i otwartymi pomysłami. Najfajniejsze jest to, że cała ekipa Dharmy jest bezbłędna i podziela te same przekonania i sposób myślenia. Wzięli nasze “dziwne” kawałki, które nie były melodyjnym progressive i dali nam szansę, która okazała się ogromnym sukcesem. Zdecydowanie najlepsza wytwórnia dla początkujących muzyków, którzy chcą się przebić. Również bez wątpienia najbardziej otwarta grupa perfekcjonistów, z którymi można pracować na scenie.

boy singing on microphone with pop filter

Hardwell założył jedną z największych i najszybciej rozwijających się wytwórni w Holandii w 2010 roku. Big room, progressive house i electro house to ich główne gatunki. Wytwórnia wpadła na genialny pomysł oddzielenia głównych wydawnictw od tak zwanych “community releases”. Dla początkujących jest to bez wątpienia jedna z najlepszych dostępnych obecnie możliwości. Ponadto, wytwórnia wprowadziła nową politykę przyjmowania dem poprzez swój system online. Dema mogą być wysyłane do Revealed poprzez platformę ich strony internetowej.

Wytwórnia Tiesto. Otwarte koncepcje i szybka reakcja na dema to cechy charakterystyczne tej wytwórni. Świetni ludzie, szczerze zainteresowani artystami. Label z dużą ilością fanów, dużą ilością wydawnictw i profesjonalnym zespołem. Jest to również doskonała opcja dla początkujących.

Ensis Records to jeden z najbardziej znanych wschodnioeuropejskich labeli zajmujących się elektroniczną muzyką taneczną. Zajmują się przede wszystkim promowaniem wysokiej jakości tanecznych bomb oraz ich twórców. Powinni być z siebie dumni, że wcześnie odkryli i wypromowali takich artystów jak Kygo, Rudy Zensky, Adventurer i innych. Zdecydowanie jest to wytwórnia, którą warto sprawdzić i wysłać do niej demo dla początkujących.

Fantik Records jest poświęcone wprowadzaniu na scenę najlepszych, początkujących producentów i pokazywaniu ich możliwości. Pod koniec października 2011 roku, uruchomiliśmy Fantik Records i z otwartym umysłem skupiamy się na tym, by wynieść waszą muzykę na pierwszy plan i zapewnić jak najlepszą ekspozycję dla was jako artystów i waszej muzyki właśnie teraz. Samodzielnie wydaliśmy nasz utwór “Baracuda” w Fantik i otrzymaliśmy doskonałe opinie. Jesteśmy również otwarci na każdy rodzaj muzyki, który chcesz tworzyć. Nie zamierzamy wydawać osądów. Prosimy o przesyłanie nam swoich demówek. Świadczymy również usługi miksowania i masteringu, a także koprodukcji i ghost production. Mamy małą, ale potężną armię producentów z dużym doświadczeniem w produkcji ghostów edmowych, którzy czekają, by przenieść twoje dema na wyższy poziom. Prosimy o kontakt z nami w każdej chwili tutaj. W następnym wpisie zajmiemy się tym, jak napisać poprawny e-mail, aby zwrócić się do dużych wytwórni w sposób bardziej szczegółowy. Nie ma tu zbyt wielu bezużytecznych informacji, jest za to kilka wskazówek i trików.

rap cytaty o miłości

1. Zrób własny hałas

Najbardziej oczywista technika na zdobycie kontraktu płytowego może wydawać się oczywista, ale jest to jedyny sposób, aby zostać zauważonym przez wytwórnię. Tworzenie muzyki, która jest niemożliwa do zignorowania jest kluczem do przyciągnięcia uwagi szefa wytwórni. Prawdopodobnie jesteście tego świadomi, ale czy jesteście pewni, że dotarliście do celu?

Jak więc zespół może poprawić swoją obecność na scenie i swój kunszt? Na początek, upewnijcie się, że macie świeżą, wyrazistą wizję artystyczną. Żadna wytwórnia nie chce podpisać kontraktu z klonem innego zespołu; chcą czegoś unikalnego, czegoś, co sprawi, że usiądziesz i zwrócisz na siebie uwagę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top