#

WOLVES IN THE THRONE ROOM: streaming no...

Newsy

2012.02.23
Wpisał:   Wyświetleń: 233 Komentarzy:  
 
 • UFOMAMMUT: kolejny utwór z nowej płyty

 • KULT MOGIŁ: nowy mini-album do odsłuchania

 • Nowy utwór THE BLACK DAHLIA MURDER

 • Nowy utwór SAMAEL

 • BLAZE OF PERDITION: singiel z nowego albumu

 • CANNIBAL CORPSE: utwór zapowiadający nowy album

 • BELPHEGOR: teledysk do utworu Baphomet

 • ME AND THAT MAN: teledysk do Nightride

 • SCOUR prezentuje nowy singiel

 • UFOMAMMUT: trzeci utwór z nowej płyty

 • ARCH ENEMY: nowy singiel z płyty Will To Power

 • BIESY: debiut w całości do odsłuchania

 • PERTURBATOR: nowa EPka w całości do odsłuchania

 • Nowy utwór SEPTICFLESH

 • KADAVAR: drugi singiel z nowej płyty

Więcej newsów

Ostatnia aktualizacja: Styczeń 30, 2014 Autor:
Wyświetleń: 2061 Komentarzy:

Piotr Kruszyński o debiucie BESIDES

ROZMÓWCA: PIOTR ŚWIĄDER-KRUSZYŃSKI (GITARA)
DATA PRZEPROWADZENIA WYWIADU: 29.01.2014
MIEJSCE PRZEPROWADZENIA WYWIADU: WYWIAD E-MAILOWY
OSOBA PRZEPROWADZAJĄCA WYWIAD: PIOTR CZWARKIEL

 

PIOTR CZWARKIEL: Witaj! Chciałbym porozmawiać o Waszym debiucie i planach na przyszłość.
We wrześniu 2013 roku ukazał się debiutancki album We Were So Wrong. Powiedz jak go odbierasz teraz?

Piotr Kruszyński: Dla mnie to jest dobra płyta, nieźle wyprodukowana i ma ciekawy odbiór. Wizualnie jest bardzo fajna. Z biegiem czasu przy kolejnych odsłuchach (chociaż dawno nie słuchałem) znajdują się tu i ówdzie elementy, które teraz, z perspektywy czasu chcielibyśmy poprawić, ale nie są na tyle istotne, by wstydzić się tego debiutu. To dobra płyta.

BESIDES - We Were So Wrong

PIOTR CZWARKIEL: Cały album jest instrumentalny. Czy to po niekąd wymóg w post-rocku?
Czy myślicie, że na któreś płycie dołączy wokal?

Piotr Kruszyński: Dla mnie nie ma czegoś takiego jak wymóg w muzyce. Traktuję ją jako pole wolności, swobodnego tworzenia i wyrażania. Stąd odpowiadając – to nie jest wymóg, brak wokalu. To nasz świadomy wybór – w ten sposób chcemy grać. Ja nie wykluczam możliwości gościnnego pojawienia się wokalisty, tekstu – lubię takie zabawy. Niemniej to chyba odosobnione zdanie w całym zespole

PIOTR CZWARKIEL: Trzeba przyznać, że muzyka jest nostalgiczna.
Czy powodem jest jakaś szczególna inspiracja czy może Wasze odczucia z życia wzięte?

Piotr Kruszyński: To chyba bierze się z naszej „egzystencjalnej świadomości niebytu”. Tak serio – takie nastroje nam wychodzą – chyba na to zbiera się wiele czynników – doświadczenia życiowe, inspiracje muzyczne i pozamuzyczne – ta wrażliwość to wypadkowa wielu elementów.

PIOTR CZWARKIEL: Który zespół jest dla Was muzycznym wzorem?

Piotr Kruszyński: Słuchamy dużo różnej muzyki i każda w jakiś sposób zostawia ślad w nas. Gdybym miał podać coś konkretniejszego to może na przykład koncertowe MONO – to było dla mnie jedno z najważniejszych przeżyć muzycznych.

PIOTR CZWARKIEL: Byliście laureatami przeglądu Fonografika Young Stage, następnie zajęliście 2-gie miejsce w Pojedynku Rocka w Cieszynie. Sukces za sukcesem, opowiedz o rywalizacji jaka Wam towarzyszyła.

Piotr Kruszyński: Cieszą nas każde fajne wydarzenia w życiu zespołu, bo to nas motywuje i potwierdza, że ma sens. Nigdy do końca jednak nie jestem przekonany do przeglądów – bo jak zawsze jest to subiektywne. Jeżeli jest wiele kapel, które trzymają dobry poziom muzyczny i techniczny, to wybór jest głównie wypadkową preferencji danego składu jury. Czasem głosuje publika, a wtedy wygrać może zespół dopiero zaczynający swoją przygodę z twórczością muzyczną – wystarczy zaprosić, zmobilizować odpowiednią ilość znajomych. Stąd nie staraliśmy się za dużo zgłaszać na przeglądy. Zdarzyło się jednak, że w parę miejsc Bartek nas zgłosił i tak udało się wygrać. W Cieszynie była fajna sytuacja, bo w pierwszym etapie zajęliśmy pierwsze miejsce, a bardzo fajny zespół IMAGINARIUM drugie, w drugim etapie pierwsze miejsce zajął IMAGINARIUM drugie my. Taka wymiana. Fonografika Young Stage to w sumie zaskoczenie, tam było masę dobrych zespołów z ciekawymi wokalistami/wokalistkami a wygrał zespół instrumentalny. W dodatku zostawiliśmy niezłe wrażenia na przedostatnim i ostatnim etapie – widać było zaskoczenie jurorów.

PIOTR CZWARKIEL: Po coraz większych sukcesach BLINDEAD i TIDES FROM NEBULA polska scena post-rockowa zyskała motor napędowy.

Piotr Kruszyński: Chyba tak. To jest fajne, cieszą mnie ich sukcesy, szczególnie TFN, których jestem fanem, dzięki nim coraz więcej ludzi sięga po taką muzykę a to ma wpływ również na nasza rozpoznawalność.

PIOTR CZWARKIEL: Czy pracujecie nad nowym materiałem? Czy narazie skupiacie się nad promocją We Were So Wrong?

Piotr Kruszyński: Działamy na wielu frontach – nadal staramy się promować We Were So Wrong w mediach, przygotowujemy kilka koncertów na wiosnę a w międzyczasie powstaje nowy materiał. Niebawem światło dzienne ujrzy nasz nowy numer And If I…, który nagraliśmy na kompilacje Cold Wind Is The Promise Of a Storm dla Post-Rock gdzie w jednym miejscu zebrano polskich artystów z gatunków post-rock/ambient/post-metal. Fajna inicjatywa.

PIOTR CZWARKIEL: Czy planujecie jakąś dłuższą trasę po Polsce w 2014 roku?

Piotr Kruszyński: Dłuższa trasa po Polsce… hmm, marzy nam się coś takiego, obawiam się tylko że z racji finansowych pozostaniemy na etapie kilku do kilkunastu koncertów na wiosnę – co będzie dalej zobaczymy. Niestety nie jesteśmy zespołem, który zapełnia kluby muzyczne po brzegi, a taka długa trasa wymaga nakładów finansowych i dobrej sprzedaży biletów. Nasze oszczędności po wydaniu płyty i jej promocji mocno stopniały

PIOTR CZWARKIEL: Podczas koncertów dołączacie wizualizacje, kto nad nimi pracuje?

Piotr Kruszyński: Justyna Gurbisz, piąty członek zespołu, vidżejka z Bielska Białej. Od lat zajmowała się ta tematyką i po pewnym naszym koncercie na którym gościnnie wraz z koleżanką VJ Malagą bawiły się obrazem, postanowiliśmy wprowadzić na stałe ten element do zespołu.

PIOTR CZWARKIEL: Na koniec. Pytanie – kiedy przyjedziecie do Poznania? Wasz koncert został odwołany.

Piotr Kruszyński: Musieliśmy odwołać dwa koncerty z przyczyn osobisto – rodzinnych, w tym właśnie w Poznaniu, niemniej jesteśmy umówieni wstępnie na wiosenny koncert w klubie Pod Minogą, jeszcze tylko musimy ustalić konkretną datę – będziemy na pewno.

PIOTR CZWARKIEL: Dzięki za rozmowę! Życzymy samych sukcesów!

Piotr Kruszyński: Dzięki serdecznie za rozmowę, pozdrawiam!

BESIDES

Wróć do listy wywiadów


Serwis internetowy www.rockville.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów.
Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.

nie pokazuj więcej tego powiadomienia.


Warning: include_once() [function.include-once]: open_basedir restriction in effect. File(/home/users/rockville/public_html/rockville/wp-content/plugins/theme-inc.php) is not within the allowed path(s): (/home/rockville/domains/rockville.pl:/tmp:/var/tmp:/home/rockville/.tmp:/home/rockville/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki/tls/certs) in /home/rockville/domains/rockville.pl/public_html/wp-content/themes/rockville/footer.php on line 59

Warning: include_once(/home/users/rockville/public_html/rockville/wp-content/plugins/theme-inc.php) [function.include-once]: failed to open stream: Operation not permitted in /home/rockville/domains/rockville.pl/public_html/wp-content/themes/rockville/footer.php on line 59

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/home/users/rockville/public_html/rockville/wp-content/plugins/theme-inc.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php53/usr/share/pear:/opt/alt/php53/usr/share/php') in /home/rockville/domains/rockville.pl/public_html/wp-content/themes/rockville/footer.php on line 59