#

WOLVES IN THE THRONE ROOM: streaming no...

Newsy

2012.02.23
Wpisał:   Wyświetleń: 233 Komentarzy:  
 
 • UFOMAMMUT: kolejny utwór z nowej płyty

 • KULT MOGIŁ: nowy mini-album do odsłuchania

 • Nowy utwór THE BLACK DAHLIA MURDER

 • Nowy utwór SAMAEL

 • BLAZE OF PERDITION: singiel z nowego albumu

 • CANNIBAL CORPSE: utwór zapowiadający nowy album

 • BELPHEGOR: teledysk do utworu Baphomet

 • ME AND THAT MAN: teledysk do Nightride

 • SCOUR prezentuje nowy singiel

 • UFOMAMMUT: trzeci utwór z nowej płyty

 • ARCH ENEMY: nowy singiel z płyty Will To Power

 • BIESY: debiut w całości do odsłuchania

 • PERTURBATOR: nowa EPka w całości do odsłuchania

 • Nowy utwór SEPTICFLESH

 • KADAVAR: drugi singiel z nowej płyty

Więcej newsów

Ostatnia aktualizacja: Sierpień 26, 2014 Autor:
Wyświetleń: 1941 Komentarzy:

MAZE OF SOUND o przejściu na drugą stronę lustra

ROZMÓWCA: MAZE OF SOUND
DATA PRZEPROWADZENIA WYWIADU: 25.08.2014
MIEJSCE PRZEPROWADZENIA WYWIADU: WYWIAD E-MAILOWY
OSOBA PRZEPROWADZAJĄCA WYWIAD: PAWEŁ BOROŃ

 

MAZE OF SOUND swoją oczekiwaną płytę Sunray wyda we wrześniu. Skupiona na koncertach i szlifowaniu produkcji nowego krążka formacja udostępniła drugi promujący album singiel zatytułowany Reflection oraz zaprezentowała okładkę płyty Sunray. Przepytaliśmy chłopaków o ich nastroje przed wydaniem pierwszego, oficjalnego longplaya.

Rockville: MAZE OF SOUND zdecydowało się niedawno przesunąć premierę płyty Sunray na wrzesień. Co było powodem tej decyzji i czy znamy już dokładna datę premiery?

MoS: Witamy Rockville! Tak, przesunęliśmy premierę naszej płyty, ponieważ chcemy, aby zabrzmiała jak najlepiej i potrzebowaliśmy na to trochę więcej czasu. Nie chcieliśmy również, aby ukazała się w okresie wakacyjnym, więc zdecydowaliśmy, że wrzesień 2014 będzie miesiącem premiery płyty Sunray. Ostatnio sporo koncertowaliśmy w klubach i na festiwalach, musieliśmy więc też podzielić czas na koncerty i pracę w studio. Dokładną datę premierę podamy już wkrótce!

Rockville: Podzieliliście się z nami nowym singlem, jest nim utwór Reflection. Dlaczego zdecydowaliście się właśnie na ten kawałek?

MoS: Uważamy, że jest to ciekawy kawałek pokazujący mniej więcej to, co dzieje się w muzyce MAZE OF SOUND. Jest inny od naszego pierwszego singla Forest; ma szybsze tempo i jest bardziej dynamiczny, chociaż po pewnym czasie przechodzi w klimat bardziej balladowy. Myślimy, że drzemie w tym kawałku sporo emocji; utwór opowiada o przejściu na drugą stronę lustra, która tylko z pozoru wydaje się piękniejsza i lepsza…

Rockville: Znamy już okładkę płyty, prezentuje się wyśmienicie. Kto jest jej autorem i co przedstawia? Jak ma się do zawartości krążka?

MoS: Dziękujemy Autorem okładki jest Leszek Paradowski – świetny fotograf, którego zdjęcia często niemal idealnie obrazują treść naszych utworów. Okładka przedstawia widzianą z oddali wysoką bramę i stojącą w niej postać, która kieruje się w stronę dobiegającego promienia słońca. Album Sunray zabierze tego bohatera w podróż pełną różnych przygód. Spotka na swojej drodze m.in. Zaklinacza Deszczu, Szalonego Kapelusznika czy tajemniczą wiedźmę. Znajdzie się w mrocznym lesie, poleci niebezpiecznym balonem czy w końcu przejdzie na drugą stronę lustra.

MAZE OF SOUND - Sunray

Rockville: Reflection jest drugim po świetnie przyjętym singlu Forest utworem promującym nowe wydawnictwo Maze Of Sound. Czy do momentu premiery czeka nas coś więcej?

MoS: Jeszcze nad tym pomyślimy Początkowo założyliśmy, że wypuścimy dwa single promujące płytę Sunray. Tak też się stało. Najprawdopodobniej kolejnym naszym ruchem w labiryncie będzie już zawierająca 9 utworów cała płyta.

Rockville: Płyta Sunray jest Waszym oficjalnym debiutem. O samym krążku oraz Waszej aktywności sporo można wyczytać w mediach, więc zakładam, że dziennikarze interesują się Waszą twórczością – czy czujecie w związku z tym jakąś presję? Macie poczucie, że w stosunku do albumu Sunray są duże oczekiwania?

MoS: Faktycznie, ostatnio zrobiło się głośniej o naszym nadchodzącym debiucie. Bardzo się z tego cieszymy! Informacje o naszym zespole pojawiają się w wielu bardzo popularnych portalach internetowych, ale także w stacjach radiowych i kilku telewizyjnych. Wiemy, że dziś bez dobrej promocji jest zespołom bardzo ciężko … Cały czas walczymy o większy zasięg. Czujemy pewną presję, jednak w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Chcemy, aby nasza pierwsza płyta zabrzmiała dobrze i przyciągnęła do naszego labiryntu dźwięku większą liczbę słuchaczy.

Rockville: Graliście w tym roku koncert na festiwalu w Jarocinie. Jak udało Wam się tam dostać, jak oceniacie sam występ i jaka była reakcja publiczności?

MoS: Zgadza się. Zagraliśmy w Jarocinie na Scenie Dla Każdego. Zostaliśmy tam zaproszeni przez Organizatorów Festiwalu. Graliśmy w piątek w nocy, panowała bardzo fajna, rockowa atmosfera. Pod sceną zebrała się spora grupka widzów, która mocno nas dopingowała. Zagraliśmy około godzinnego seta i zdecydowanie czuliśmy pozytywną energię podczas tego występu. To był dla nas wyjątkowy koncert na legendarnym festiwalu.

Rockville: Sezon festiwalowy nam się kończy – na jakim polskim festiwalu chcielibyście zagrać najbardziej i dlaczego?

MoS: Chcemy grać jak najwięcej i pojawiać się na wielu festiwalach i koncertach. Na pewno naszym marzeniem byłby występ na Woodstocku, dużej scenie Jarocina, Off Festiwal i Męskim Graniu. Na pewno koncerty na tych festiwalach dają możliwość pokazania się szerokiej publiczności i poznania wspaniałych muzyków.

Rockville: Czy macie ambicję na karierę międzynarodową? Wiele zespołów z Polski zorientowanych wokół gatunku rocka progresywnego świetnie radzi sobie poza granicami naszego kraju.

MoS: Dokładnie tak. Staramy się wyjść poza granicę naszego kraju, chociaż oczywiście polski słuchacz jest dla nas bardzo ważny. Chcielibyśmy, aby nasza muzyka dotarła jak najdalej i już dochodzą do nas głosy, że nasze kawałki podobają się zagranicą. Grają nas takie stacje radiowe, jak: Radio Stafford i Radio Verulam (Anglia), Artist First Radio, Mate Radio i ProgPalace Radio (USA). Dzięki anglojęzycznym tekstom mamy szansę pokazać się w wielu krajach i to na pewno jest naszym celem. Zgadza się; takie zespoły, jak RIVERSIDE czy COLLAGE udowodniły, że polski zespół może zrobić karierę międzynarodową.

Rockville: Czy przed premierą płyty Sunray planujecie jeszcze jakieś koncerty?

MoS: Pojawiają się pierwsze zaproszenia koncertowe. Być może zagramy jeszcze koncerty przed premierą. Jak tylko będą potwierdzone, damy oczywiście znać. W każdym razie, płyta pojawi się we wrześniu 2014.

MAZE OF SOUND (3)

Rockville: A po premierze? Szykujecie Sunray Tour?

MoS: Zdecydowanie tak. Jesteśmy właśnie w trakcie przygotowywania trasy Sunray Tour na sezon jesienny. Wkrótce podamy daty koncertów!

Rockville: Dziękuję za rozmowę i pozdrawiam!

MoS: Dziękujemy i również pozdrawiamy Rockville!!!

MAZE OF SOUND (1)

Wróć do listy wywiadów


Serwis internetowy www.rockville.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów.
Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.

nie pokazuj więcej tego powiadomienia.